Kalendarz- wydarzenia szkolne

 • Rok szkolny 2016/2017
 • Rok szkolny 2015/2016
 • Rok szkolny 2014/2015
 • Rok szkolny 2013/2014
 • Rok szkolny 2012/2013
 • Rok szkolny 2011/2012


  • *** Rok szkolny 2017/2018***
  Dzień Bezpiecznego Internetu

  Bal karnawałowy

  Niech przyjście na świat Chrystusa przyniesie ze sobą
  radość, pokój, nadzieję i miłość
  Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2018
  życzą Dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół nr 15
  Kolędować Małemu! Kulturowe kolędowanie
  20 grudnia 2017 r. na korytarzu przy auli UDSK gościliśmy dzieci i młodzież ze SP nr 6 w Białymstoku. Przybyli do nas ze swoimi nauczycielami religii, muzyki oraz z opiekunem Szkolnego Koła Wolontariusza, pięknie przebrani, aby pokazać przedstawienie Bożonarodzeniowe. Przy akompaniamencie fletów prostych zaśpiewali wiele kolęd i pastorałek, także prawosławnych, co było ciekawym i ubogacającym doświadczeniem dla uczestników spotkania, licznie zgromadzonych tego przedpołudnia. Wolontariusze ze starszych klas SP nr 6 przygotowali także miłe niespodzianki - kartki świąteczne i własnoręcznie upieczone pierniki dla każdego. Po złożeniu życzeń mniejsza grupa naszych gości udała się jeszcze na oddział onkologii, by tam swym śpiewem i grą na instrumentach rozweselić i przygotować do świąt pacjentów tego oddziału i ich opiekunów. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wielka gwiazda kolędnicza, którą goście przynieśli ze sobą, a którą można była kręcić w rytm wyśpiewywanych kolęd. Spotkanie przygotowały katechetki Anna Białous i Bożena Sawicka.

  Dnia 22 11 17r. na VIp. UDSK w Białymstoku odbyła się integracyjna zbiórka harcerska z harcerzami i instruktorami Biebrzańskiego Hufca ZHP im. 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie. Dzieci i młodzież w szpitalu odwiedziły dwie drużyny: 1 Trzciańska Drużyna Harcerska "Sadyba" oraz Drużyna Wędrownicza na próbie z Goniądza. Harcerze grając na gitarze śpiewali harcerskie piosenki, które najbardziej podobały się małym pacjentom. Na zbiórce rozmawialiśmy o swoich pasjach i zainteresowaniach. Była także majsterka, każdy zrobił sobie pamiętnik. Goście z Hufca Biebrzańskiego tłumaczyli, co oznaczają elementy munduru harcerskiego, w który byli ubrani. Na zakończenie zbiórki zawiązaliśmy krąg i zaśpiewaliśmy Bratnie słowo… Organizatorzy: Kurowska Iwona hm., Woźniczka Jolanta hm., Mieczkowska Marta pwd

  7 grudnia, w Klinice Onkologii odbyło się spotkanie muzealne "Święto Chanuka", które poprowadziła p. Ewa Markowska z Muzeum w Tykocinie. Po krótce opowiedziała nam o specyfice muzeum. Przedstawiła nam genezę powstania jednego ze świąt w kulturze żydowskiej - Święcie Chanuka a także o charakterystycznych zwyczajach związanych z tym świętem. Wykonaliśmy bączki chanukowe a następnie zagraliśmy w grę na czekoladowe minety, która podczas tych świąt jest rozgrywana

  W dniach 04-08.12.2017r. odbyła się dziewiąta edycja konkursu fizycznego "Tygrysek". Zadania konkursowe nawiązywały do sytuacji w życiu codziennym. Zmierzyło się z nimi 41 uczniów z klas siódmych szkół podstawowych, gimnazjum oraz ze szkół średnich. Z tego grona 14 uczniów uzyskało powyżej 70% punktów.
  Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłych konkursach przedmiotowych. Organizatorzy: Iwona Kurowska i Urszula Wilczewska

  Dnia 27.11.2017 r. , w Klinice Onkologii odbyło się spotkanie muzealne "Legenda o księciu Gedyminie", które prowadził p. Paweł Okołot z Muzeum Historycznego w Biłymstoku. W ciekawy sposób, dodatkowo ilustrowany prezentacją, nasz gość przedstawił nam legendę o początkach Białegostoku. Pokazał nam także przyniesione z muzeum eksponaty należące do wyposażenia każdego rycerza za czasów księcia Gedymina. Po czym wykonaliśmy pracę plastyczną z figur geometrycznych, oczywiście był to rycerz.

  W dniach 20.11- 01.12.2017 odbywał się Szkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii adresowany do uczniów klas IV-VII Szkoły Podstawowej nr 40 oraz klas II i III gimnazjum w Zespole Szkół Nr 15 w Białymstoku. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowania historią i kulturą Wielkiej Brytanii, rozwijanie umiejętności językowych. W konkursie wzięło udział 20 uczniów. Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki

  22.11.2017 r. odbyły się w UDSK warsztaty na temat: "Z przyrodą za pan brat - quiz przyrodniczy", w ramach projektu realizowanego przez wychowawców grup wychowawczych pod hasłem: Akademia Kreatywności - kto myśli nie błądzi". Uczniowie rozwiązali krzyżówkę zagadkową, z diagramów wykreślili nazwy drzew, owoców i zwierząt, odpowiedzieli na pytania z quizu na temat zwyczajów i życia zwierząt oraz rozwiązali dwie zagadki logiczne związane z tematem warsztatów. Celem zajęć było, by poprzez zabawę rozwijać u dzieci umiejętność logicznego myślenia w oparciu o wiedzę przyrodniczą. W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym warsztaty na wyżej wymieniony temat zostały przeprowadzone 23.11.2017 r.

  XV edycja konkursu interdyscyplinarnego w ZS Nr 15 w Białymstoku
  Czy to prawda, że "palacz ma zdrowsze mięśnie, ponieważ pobudza układ oddechowy do zwiększonego wysiłku"? Z tego typu zadaniami zmierzyli się w dniach 13-15.11.2017 uczestnicy XIV konkursu interdyscyplinarnego "My nie palimy, to nie dla nas".
  Celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia i udzielenie pomocy choremu dziecku w przezwyciężeniu choroby podczas pobytu w szpitalu.
  W konkursie wzięło udział 70 uczniów ze wszystkich zespołów klasowych klas IV-VII szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum ZS Nr 15. Czterech najlepszych uczniów zdobyło dyplomy i nagrody w postaci książek, a sześć osób dostało wyróżnienia w postaci dyplomów.
  Konkurs organizował i sponsorował Zarząd Koła Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy Zespole Szkół Nr 15 w Białymstoku przy UDSK w osobach: J. Sawicka-Nikołajew, B. Sawicka i B. Ostasiewicz.

  W dniach 23.10.17 do 10.11.17 odbył się konkurs literacko - plastyczny ,,Jesienne rymowanki". Wzięło w nim udział 7 uczniów z klas I-VI i 7 przedszkolaków z różnych klinik UDSK. Zaprezentowali oni własne rymowanki o jesieni. Wszyscy uczestnicy konkursu bardzo się starali, aby jak najciekawiej zaprezentować ułożoną przez siebie rymowankę i wykonać ilustrację plastyczną. Jury oceniło wkład pracy, samodzielność oraz sposób prezentacji utworu. Wszystkie prace zostały nagrodzone a cztery wyróżnione. Zilustrowane rymowanki ozdobiły bibliotekę szpitalną.
  Organizatorkami konkursu były: E.Michalewicz, M.Ossowska, I.Sokół-Selau

  "Święto Niepodległości"
  Dnia 9 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyły się uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości.
  Dzieci niemal ze wszystkich klinik wzięły udział w wykładzie multimedialnym "Józef Piłsudski - droga do niepodległości". Wykład został wygłoszony przez pracownika Muzeum Karnego pana kustosza Cezarego Szymaniuka.
  W dalszej części uroczystość 11 Listopada została uświetniona wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych.
  W dniu 9 listopada 2017 roku Oddział Pediatrii i Neurologii Dziecięcej w Białymstoku odwiedził pan Cezary Szymaniuk, na co dzień pracownik Muzeum Alfonsa Karnego w Białymstoku. Wizyta była powiązana z obchodami święta 11 Listopada zwanego Świętem Niepodległości.
  Z tej okazji nasz gość przygotował interesującą prezentację o życiu i losach Józefa Piłsudskiego, bogatą w zdjęcia. Uczniowie z należytą powagą i zainteresowaniem wysłuchali opowieści o życiu prywatnym i zawodowym marszałka. Była to niezapomniana lekcja historii, która mam nadzieję na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.
  Spotkanie zorganizowała Anna Iwaniuk we współpracy z nauczycielami: mgr Elżbietą Lewczuk, mgr Joanną Czerech, mgr Markiem Sawickim i mgr Iwoną Kurowską

  Jak co roku w październiku, raz w tygodniu, nasza społeczność szkolna gromadziła się w kaplicy UDSK na wspólnej modlitwie różańcowej. Przewodniczył jej ks. kapelan Marek Gryko. Obecni na modlitwie mogli wysłuchać relacji z objawień Matki Bożej w Rwandzie oraz objawień w Fatimie, których 150 rocznicę obchodzimy w tym roku. Szczególne było ostatnie spotkanie - poświęcone misjom. Ksiądz zapoznał zgromadzonych z listem swego kolegi misjonarza z Kuby, wyspy, na której na stacjach benzynowych paliwo jest dostępne 2 razy w tygodniu, ludzie są często biedni, pozbawieni podstawowych środków do życia. Ta opowieść poruszyła nasze serca i ukazała, jak wygodne mamy życie i zachęciła do wspierania misji materialnie i przez naszą modlitwę. Spotkania gromadziły nie tylko uczniów z nauczycielami, ale także rodziców, babcie, a zorganizowały je katechetki Bożena Sawicka i Anna Białous

  Na oddziale dziecięcym WSZ 19.10.2017 r. obchodziliśmy XVII Dzień Papieski pod hasłem "Idźmy naprzód z nadzieją". Spotkania dla 2 grup wiekowych przygotowała i poprowadziła katechetka Anna Białous. Młodsi uczniowie ze szkoły podstawowej obejrzeli prezentację multimedialną pt. "Jak Karol został papieżem", opatrzoną słownym komentarzami prowadzącej. Mogli także zadawać pytania i dzielić się swoją wiedzą z innymi. Na koniec spotkania wzięli udział w konkursie wiedzy o JP II. Starsza młodzież także obejrzała prezentację, szukała informacji o życiu Świętego w czasopismach, a następnie chętni pisali konkursowy test wiedzy. Na koniec spotkania wspólnie wykonano okazjonalną gazetkę ścienną podsumowującą uroczystość.
  W tym dniu odbyło się również spotkanie w w kaplicy UDSK. Ks. Marek Gryko przedstawił życiorys Jana Pawła II W ramach montażu słowno-muzycznego uczniowie wraz z nauczycielami czytali fragmenty o tym jak powinniśmy rozumieć nadzieję. Na zakończenie wspólnie uczniowie odmówili wraz z nauczycielami 10tkę różańca.
  Spotkanie zorganizowały nauczycielki zespołu nauczycieli języków obcych Agnieszka Żakowicz, Monika Berensztejn, Anna Mikołajczak, Barbara Halicka oraz nauczycielki religii Bożena Sawicka i Anna Białous.

  W związku z obchodzonym w całej Polsce XVII Dniem Papieskim w dniach 16-20.10.2017 r. w ZS nr 15 na oddziałach UDSK i WSZ katechetki Anna Białous i Bożena Sawicka przeprowadziły szkolny Konkurs wiedzy o Janie Pawle II. Miał on na celu przypominanie osoby znanego na całym świecie świętego. Uczestniczyło w nim razem 42 uczniów, którzy po lekcjach poświęconych życiu świętego Papieża i wielkiego Polaka rozwiązywali test pytań zamkniętych, zróżnicowany w 2 kategoriach wiekowych. Laureaci otrzymali przygotowane przez katechetki nagrody książkowe oraz oceny celujące z religii

  W dniu 24.10.2017 roku naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Placówkę Straży Granicznej reprezentowali chor. szt. Sławomir Lewia, chor. sztab. Anna Kusnerz i st. chor. Anna Sobłeska-Tekień. Celem spotkania było przybliżenie specyfiki pracy służb granicznych. Ciekawa prezentacja multimedialna pomogła odpowiedzieć dzieciom na pytania:
  - Jak wygląda ubiór funkcjonariusza w czasie wykonywania czynności służbowych?
  - Jaki dokument musi mieć człowiek, który przekracza granicę?
  - Jakie znaki wyznaczają przebieg granicy?
  - Jakimi pojazdami Straż Graniczna patroluje granicę?
  Podczas spotkania można było zapoznać się ze sprzętem, jakim dysponują funkcjonariusze a także przymierzyć elementy ubioru. Za zorganizowanie spotkania odpowiedzialna była Anna Iwaniuk.


  >Rodzinne spotkania na planszy

  W październiku odbyły się ostatnie spotkania w ramach projektu "Rodzinne rozgrywki na planszy", który trwał od marca w naszej szkole szpitalnej. Co miesiąc na spotkaniach gromadzili się uczniowie wraz ze swoimi rodzicami, opiekunami czy rodzeństwem i wspólnie graliśmy w różne gry popularyzując ciekawe gry logiczne, strategiczne czy towarzyskie, jako formę wspólnego spędzania czasu wolnego. Pod koniec wakacji, w ramach projektu, odbył się turniej gier: "Blokus" (młodzież) oraz "Pędzące żółwie" (dzieci młodsze), które jednocześnie były głównymi nagrodami w rozgrywkach. Atrakcyjnymi nagrodami obdarowaliśmy także drugie i trzecie miejsca a ponadto każdy uczestnik turnieju otrzymał drobny upominek. Z informacji od uczestników i ich rodzin dowiadywaliśmy się, iż niektóre z nich zakupili i z przyjemnością spędzają czas na rodzinnych rozgrywkach.

  26.09.2017-Spotkanie edukacyjne "Dzień Polskiego Państwa Podziemnego"

  "Święto przedszkolaka"
  20 września 2017 w całym kraju obchodzony jest Dzień Przedszkolaka. My również świętowaliśmy w tym dniu. Obchody Święta Przedszkolaków, przygotowane przez zespół nauczycieli przedszkola, były bardzo uroczyste i huczne. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyli, pląsali i śpiewali. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania. Było wiele śmiechu i radości. Na zakończenie uroczystości wszystkie przedszkolaczki złożyły ślubowanie, a Pan Dyrektor szkoły uroczyście pasował każde z dzieci na przedszkolaka. Był to bardzo podniosły moment, a każdy z pasowanych przedszkolaków był mocno przejęty chwilą.

  "W Europie doskonalimy nasze umiejętności" w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój POWERSE-2017-1-PL01-KA101-036769

  Więcej informacji z zakładce Programy..

  Po raz szósty, czyli od początku akcji, dnia 14.09.2017 roku wzięliśmy udział w Narodowym Czytaniu. Od trzech lat spotkania uczniów gimnazjum i liceum z wielką polską literaturą mają miejsce w bibliotece szpitalnej będącej Filią nr 10 Książnicy Podlaskiej.
  W pięknie zaaranżowanej przestrzeni zaproszeni goście czytali fragmenty "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego.

  Dnia 4.09.2017 roku w Zespole Szkół nr 15 odbyło się spotkanie inaugurujące rok szkolny 2017/2018. Dzieci i młodzieć obejrzały spektakl pod tytułem "Wróżki" w wykonaniu nauczycieli naszej szkoły

  ***Powrót***