Kalendarz- wydarzenia szkolne

    *** Rok szkolny 2011/2012***


Zakończenie roku szkolnego 2011/2012
24-26.04.2012r. -Ważny dzień w życiu gimnazjalistów -egzamin po gimnazjum

19.04.2012r. odbyły sie warsztary plasyczne "kiedy śmieje się dziecko, smieje się cały świat".
Organizatorem spotkania byli nauczyciele- wychowawcy grup wychowawczych.
W dniu 12.04.2012r. dzieci z Kliniki Onkologicznej przygotowały pod kierunkiem Pani Ani Łaszcz inscenizację wiersza J. Brzechwy "Spotkał katar Katarzynę". Mali aktorzy nagrodzeni zostali oklaskami.
W dniu 11.04.2012r. młodzież gimnazjalna i ze szkół ponadgimnazjalnych uczestniczyła w spotkaniu pod hasłem "5 wielkich dzieł literackich".
W dniu 03.04. 2012 r. Pan Paweł Kalisz z Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku poprowadził zajęcia dla uczniów Zespołu Szkół nr 15 przy Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku, poświęcone Zbrodni Katyńskiej. W grupie pacjentów szpitala, którzy wzięli udział w zajęciach znaleźli się uczniowie różnych szkół i klas z gimnazjum i liceum. Integralną część lekcji stanowiła prezentacja multimedialna.
03.04.2012r. -Ważny dzień w życiu szóstoklasistów -sprawdzian po szkole podstawowej

Rekolekcje wielkopostne 27-29.03.2012
27.03.2012 - Wojewódzki Szpital Specjalistyczny ul. Żurawia
28.03.2012 - Wojewódzki Szpital Zespolony ul. Skłodowska
29.03.2012 - Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny w Białymstoku

W dniu 28 marca 2012 r. Pan Paweł Kalisz z Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku poprowadził zajęcia dla uczniów Zespołu Szkół nr 15 przy Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku, poświęcone Zbrodni Katyńskiej. W grupie pacjentów szpitala, którzy wzięli udział w zajęciach znaleźli się uczniowie różnych szkół i klas z gimnazjum i liceum. Integralną część lekcji stanowiła prezentacja multimedialna.
W dniu 28 marca 2012 r. odbyły się warsztaty z arteterapii "Pocztówka wielkanocna" prowadzone technikąorigami oraz wyszywania haftem matematycznym. Warsztaty gościnnie prowadziły Panie: Anna Goch i Ewa Fiedorczuk.
W dniach 20-22.03.2012 r. odbyły się rekolekcje wielkopostne dla uczniów Zespołu Szkół Nr 15.
W dniu 20 marca w Klinice Onkologii odbyło się spotkanie muzealne. Tematem przewodnim były "Palmy wielkanocne". Panie: Anna Kupiec i Julita Charytoniuk z Białostockiego Muzeum Wsi wprowadziły nas w zwyczaje i tradycje związane z palmami i Niedzielą Palmową. Pokazały nam wykonane przez twórczynie ludowe tradycyjne palmy wileńskie i kurpiowskie. Następnie z zaangażowaniem przystąpiliśmy do tworzenia własnych palm. Powstały piękne i kolorowe a nasi goście byli pod wrażeniem zdolności i talentów uczestników.
W dniu 14 marca 2012 roku na Oddziale Chorób Płuc i Grużlicy dla Dzieci odbyły się warsztaty lepienia z gliny, prowadzone przez Pana Cezarego Szymaniuka pracownika Muzeum Rzeżby Alfonsa Karnego w Białymstoku.
W dniu 14 marca 2012 w odbył się konkurs matematyczny szkół przyszpitalnych "Dedal". Organizatorem konkursu był zespół nauczycieli matematyki. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.
13 marca w UDSK odbyły się wielkanocne warsztaty origami. Gościem a zarazem osobą prowadzącą była p. Teresa Cetera, metodyk matematyki z MODM, pasjonatka origami. Wykonaliśmy z papieru wielkanocne motywy: zajączka, kurkę, kwiatek a wszystko, co zostało zrobione każdy mógł zapakować do własnoręcznie złożonego pudełka. Pożegnaliśmy się w świątecznym nastroju, zachęceni do twórczości w wielkanocnych klimatach.
8 marca w Klinice Onkologii odbyło się spotkanie muzealne. Gościem była p. Marta Piszczatowska z Muzeum A. Karnego - oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. Podczas spotkania wykorzystywaliśmy materiał rzeźbiarski obecny w twórczości A. Karnego - gips. Wykonaliśmy gipsowe odlewy z motywami wielkanocnymi. Były pisanki, kogutki, kurki, gąski, które następnie malowaliśmy kolorowymi farbami. Zajęcia wzbudziły w uczestnikach wiele przyjemnych emocji .
W ramach Roku Szkoła z Pasją przeprowadzono w lutym szkolne eliminacje do dwóch ogólnopolskich konkursów plastycznych.
Pierwszy to "Lokomotywa" - ilustracja do dowolnego wiersza o tematyce kolejowej.
Drugi konkurs to "Muzyka-Obraz-Wyobraźnia" - historia, którą podpowiada nam wyobraźnia po wysłuchaniu wybranego utworu muzycznego.
Ciekawa i zróżnicowana technika powstałych prac oraz interesujące ujęcie tematu sprawiły, że większość z nich została zakwalifikowana przez jury do ogólnopolskiego etapu konkursu i przesłana na adres organizatora.
Dziękujemy uczestnikom oraz nauczycielom, pod których kierunkiem powstawały prace.
Organizatorami szkolnych eliminacji byli wychowawcy grup wychowawczych.

22 lutego harcerze na całym świecie obchodzą Dzień Myśli Braterskiej na pamiątkę urodzin twórcy światowego skautingu - Roberta Baden-Powella. 21 02 2012r. w UDSK odbyła się uroczysta zbiórka harcerska. Gośćmi byli ludzie z pasją: Druh Komendant Białostockiej Chorągwi ZHP hm. Andrzej Bajkowski oraz Druhna Komendant Hufca ZHP Białystok hm. Agata Pietryszyk.
Podczas zbiórki harcerze i pacjenci bawili się i wspólnie śpiewali harcerskie piosenki.
Organizatorzy: hm. Jolanta Woźniczka hm. Iwona Kurowska
W dniach 07.02.- 20.02.2012 r. w Zespole Szkół nr 15 w Białymstoku odbył się szkolny konkurs plastyczny pt. "Najładniejsza kartka walentynkowa". Konkurs skierowany był do wszystkich chętnych uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Każdy uczestnik mógł wykonać tylko jedną pracę na formacie A-5 dowolną techniką plastyczną - płaską.
Szkolny konkurs plastyczny pt. "Najładniejsza kartka walentynkowa" został przygotowany przez panią mgr Annę Pogorzelską. W jego przeprowadzeniu czynny udział wzięły nauczycielki języka angielskiego: pani mgr Anna Mikołajczak oraz pani mgr Agnieszka Żakowicz
W konkursie wzięło udział 25 uczniów.
Nabożeństwo ekumeniczne.
Z okazji obchodzonego na świecie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan dnia 19.01.2012 uczniowie i nauczyciele różnych wyznań z naszej szkoły spotkali się na wspólnej modlitwie w kaplicy szpitalnej UDSK. Modlitwie, prowadzonej na wzór ekumenicznych spotkań Taize, przewodniczył ks. kapelan Marek Gryko. Śpiew kanonów przy akompaniamencie altówki i gitary oraz rozważanie krótkich tekstów biblijnych zakończyła modlitwa „Ojcze nasz” w jęz. Starocerkiewnosłowiańskim i polskim. Było to pierwsze takie spotkanie w naszej szkole. Dziękujemy wszystkim za dar tego spotkania.
Anna Białous, Bożena Sawicka, Anna Mikołajczak
Losy polskich zesłańców do Kazachstanu w latach II wojny światowej
Rocznicę pierwszych w czasie II wojny światowej wywózek Polaków do Kazachstanu uczciliśmy w naszej szkole spotkaniem z pracownikami Muzeum Wojska w Białymstoku p. Moniką Kościukiewicz i p. Włodzimierzem Mamaj.
Młody repatriant z Kazachstanu w krótkim wykładzie połączonym z pokazem slajdów wprowadził nas w atmosferę przeżyć zesłańców. Poznaliśmy ich problemy podczas nieludzkiego transportu, trudności z przystosowaniem do warunków klimatycznych stepu, kłopoty związane ze zdobywaniem pożywienia i pozyskiwaniem roślin leczniczych oraz kontakty z miejscowa ludnością. Poznaniu losów pojedynczych zesłańców – dzieci,służyły kubiki- tekturowe sześciany ze zdjęciami i reprodukcjami dokumentów i listów. Na pamiątkę każdy uczestnik spotkania otrzymał reprodukcję zdjęcia zesłańców. Była to ważna lekcja historii naszej Ojczyzny.
Spotkanie to odbyło się 8 lutego 2012 w UDSK oraz w Szpitalu Wojewódzkim, a zorganizowały je Anna Łaszcz i Anna Białous.
W dniu 09.02.2012 pacjenci -uczniowie z Kliniki Onkologii i Hematologii byli uczestnikami spotkania z p. Ireneuszem Kryńskim - archeologiem, pracownikiem Działu Archeologii Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. Dowiedzieli się na czym polega praca archeologa, że przedmiotem jego zainteresowań jest człowiek i wszystko, co wiąże się z jego funkcjonowaniem (np.: jak mieszkał?, co jadł? w co się ubierał? w co wierzył?). Zobaczyli kilka eksponatów związanych z działalnością człowieka (m.in.: naczynia, biżuterię, narzędzia). Barwną opowieść przeplatały ciekawe zdjęcia na przygotowanej prezentacji ilustrujące form pracy archeologicznej, odkrytych przedmiotów i historii, jaka się z nimi wiąże. Prowadzący opowiedział także o interesujących odkryciach archeologicznych na Podlasiu.
Na koniec spotkania, którego tematyka wzbudzała ciekawość i zainteresowanie, uczestnicy otrzymali pamiątkowe zakładki i ołówki. Prowadzący przekazał także dwa albumy "Dziedzictwo archeologiczne Podlasia i Grodzieńszczyzny."
"Tajemnice przyrody- barwny i fascynujący "ptasi świat""- pod takim hasłem 2 lutego 2012 roku na Oddziale Chorób Płuc i Gruźlicy dla Dzieci WSS im. K. Dłuskiego odbyło się spotkanie z panem Sławomirem Niedźwieckim, ornitologiem, członkiem Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, oddział w Białymstoku, podczas którego pacjenci mieli możliwość obejrzenia zdjęć i filmów przyrodniczych ukazujących piękno i bogactwo polskiej przyrody oraz wysłuchania barwnych i jakże ciekawych opowieści o życiu i zwyczajach ptaków.
Organizatorki: Alina Ignatiuk, Anna Iwaniuk
"W karnawale czas na bale !!!", i aby zadość stało się tej tradycji na Oddziale Chorób Płuc i Gruźlicy dla Dzieci WSS im. K. Dłuskiego 25 stycznia 2012roku odbył się bal karnawałowy, w którym uczestniczyły dzieci i młodzież przebywający na oddziale oraz ich rodzice. Były zabawy i konkursy, była radość ze zwycięstwa i smutek z przegranej, ale wszyscy doskonale się bawili, a na koniec zwycięzcom w poszczególnych kategoriach wiekowych wręczone zostały nagrody. Obdarowani zostali upominkami jednak nie tylko zwycięzcy. Nikt z naszego balu nie wyszedł z pustymi rękoma, ani też brzuchem, ponieważ Dział Żywienia przygotował słodki poczęstunek.
Organizatorki: Alina Ignatiuk, Anna Iwaniuk
W dniach 16.-19.01.2012 r. w Zespole Szkół nr 15 odbył się ogólnoszkolny konkurs "Geografia z językiem angielskim". Konkurs skierowany był do wszystkich chętnych uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W konkursie wzięło udział 24 gimnazjalistów oraz 18 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów kulturą krajów anglojęzycznych oraz wzbogacenie ich wiedzy na ten temat.
Konkurs miał formę pisemną i składał się z 7 zadań, które obejmowały treści podstawy programowej nauczania języka angielskiego oraz geografii w gimnazjum i w szkole ponadgimnazjalnej.
Organizatorzy: mgr Joanna Malinowska, mgr Agnieszka Żakowicz, mgr Anna Pogorzelska.
12.01.2012 w sali dydaktycznej na VI piętrze UDSK odbyło się spotkanie -"Jedwabny szlak", które prowadził zaproszony gość - Pan Zbigniew Pawlak - podróżnik, laureat nagrody publiczności na I Podlaskim Festiwalu Kultur i Podróży TOTUTOTAM 2011. Od 20 lat dociera do miejsc na terenie byłego Związku Radzieckiego, takich jak Kaukaz i Afganistan, gdzie zajmuje się strategiami rozwoju. Przez ponad 10 lat mieszkał w Środkowej Azji, biorąc udział w licznych projektach edukacyjnych i humanitarnych. Zafascynowany jest ludźmi Wschodu, ich życiem oraz kulturą. Historie usłyszane od przyjaciół - mieszkańców Jedwabnego Szlaku, stara się w przystępny sposób opowiedzieć słuchaczom świata zachodniego.
W dniu 10 stycznia br. na V piętrze w UDSK oraz w Klinice Onkologii i Hematologii odbyły się kolejne warsztaty origami. Prowadziła je Pani Teresa Cetera -matematyk, metodyk z MODM w Białymstoku, której pasją od wielu lat jest origami. Tym razem składaliśmy różnokolorowe serca z papieru, które mogą stać się inspiracją do tworzenia życzeń, upominków z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka czy też Walentynek.
Jasełka szkolne w wykonaniu Szkolnego Teatru "Kroplówka"

Spotkanie opłatkowe
W dniu 21.12.2011 r. przy dźwięku kolęd łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia. Następnie odbyły się spotkania opłatkowe z dziećmi na oddziałach szpitalnych.

15 grudnia Klinice Onkologii i Hematologii gościliśmy p. Anną Malesińską z Muzeum w Ratuszu. Tematem spotkania była "Wycinanka podlaska". Poznaliśmy charakterystyczne wzornictwo podlaskiej wycinanki oraz sposoby wykorzystywania jej, m.in. do ozdoby mieszkań, jako firanki, oraz do zdobienia gwiazdy kolędniczej. Obejrzeliśmy film przedstawiający etapy powstawania gwiazdy kolędniczej a także album o podlaskiej wycinance ze zdjęciami zbiorów wycinanek zgromadzonych w muzeum, który otrzymaliśmy w prezencie od naszego gościa.
Dnia 13 grudnia 2011r. w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym odbyły się warsztaty origami - "Świąteczne origami". Uczestnicy wykonali w technice orgiami choinki oraz bombki z origami modułowego.
Organizatorem spotkania był zespół wychowawców.
Dar serca chorym dzieciom - w dniu 14.12.2011r. młodzież z klasy drugiej Zespołu Szkół Gastronomicznych w Białymstoku ofiarowała dzieciom z Kliniki Zaburzeń Rozwoju Dzieci i Młodzieży materiały szkolne i plastyczne do pracy w świetlicy szpitalnej.
8 grudnia 2011r. w Klinice Onkologii i Hematologii odbyło się kolejne spotkanie z Muzeum. Tym razem gościliśmy p. Annę Kupiec i p. Urszulę Szymak, które są pracownikami Muzeum Wsi. Zapoznały one uczestników z różnorodnością działań prowadzonych w skansenie i jego specyfiką a także z niektórymi tradycjami bożonarodzeniowymi funkcjonującymi na Podlasiu. Wprowadzeni w świąteczną atmosferę wspólnie wykonaliśmy kilka tradycyjnych ozdób świątecznych, m.in.: bombki z bibuły, zawieszki-wiewiórki, aniołki z papieru oraz pocztówki z tradycyjnymi motywami.
Dnia 7 grudnia 2011r. gościliśmy Pracowników ING Banku Śląskiego S.A. w Białymstoku.
W ramach spotkania czytano fragmenty książki "Lucjan- Lew jakiego nie było", przeprowadzono konkursy z zagadkami a także rozdano upominki książkowe. Lew Lucjan osobiście odwiedził z upominkami także dzieci z Kliniki Onkologii i Hematologii oraz z Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.
W dniu 06.12.2011r. na oddziale ortopedii i onkologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Dziecięcego w Białymstoku odbyło się spotkanie z policjantami. Atrakcją był niebieski mikołaj, który obdarował prezentami.
Organizatorem spotkania była: E. Sorko
W dniu 06.12.2011 gościł w naszej szkole pan Zbigniew Pawlak, podróżnik, który przedstawił nam "Opowieść o Afganistanie". Kreślił przed nami rzeczywistość wojny, jaka toczy się tam od 30 lat. Ukazywał nam trudną codzienność mieszkańców ,ich próby radzenia sobie z niedostatkiem podczas wojny.
Barwnie opowiadał nam także o kulturze i obyczajowości Afgańczyków, przeplatając swoją opowieść ciekawymi zdjęciami ukazującymi piękno tego kraju i jego mieszkańców.
Spotkanie wprowadziło nas w klimat refleksji…
Organizatorem spotkania była: A.Łaszcz
6 grudnia 2011r. chore dzieci odwiedził w szpitalu Zielony Mikołaj z biało zieloną Śnieżynką, którzy rozdawali upominki małym pacjentom.
Akcja była współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na rzecz rozwoju infrastruktury i środowiska.
Zielony Mikołaj wzbudzał żywe zainteresowanie indywidualnym spotkaniom z pacjentami towarzyszyła radość, uśmiech, czasem wspólna piosenka a także nieskrywane zaskoczenie i zdziwienie z powodu nietypowego koloru ubrania przybyłego
W dniu 5.12.2011r.dzieci- pacjenci Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego miały mozliwość uczestniczenia w audycji muzycznej przygotowanej przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Białymstoku z klasy akordeonu pod kierunkiem prof. Biedrzyckiego
Lwiątko to polsko-ukraiński konkurs fizyczny. Został on zorganizowany po raz pierwszy w 2001r. we Lwowie przez tamtejsze Liceum Matematyczno-Fizyczne istniejace przy Uniwersytecie. Nazwa Lwiątko pochodzi właśnie od Lwowa.
Tygrysek to odpowiednik tego konkursu w szkole szpitalnej. Biorą w nim udział uczniowie gimnazjum i liceum. Konkurs ten odbył sie w naszej szkole w dn. 29.30. XI - 1. XII 2011r.
Do konkursu przystąpiło 45 uczniów, którzy rozwiązywali zadania testowe z fizyki.
Organizatorzy: Kurowska Iwona, Wilczewska Urszula
W dniu 29.11.2011 uczniowie-pacjenci z Kliniki Onkologii i Hematologii gościli aktorów Teatru Narval, którzy przedstawili pouczający i pełen humoru spektakl "Opowieści z Dalekiego Wschodu". Roześmiane twarze, spontaniczne reakcje widzów potwierdzają, że spotkanie ze sztuką pozostawia niezapomniane wrażenia. Skłania do refleksji, iż warto nieść pomoc. Dzięki życzliwości aktorów uczestnicy mieli także możliwość obejrzenia różnych lalek i twórczej zabawy nimi za parawanem.
24 listopada 2011 w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym miały miejsce warsztaty plastyczne w technice decoupage pod nazwą "Dzień misia".
Organizatorem spotkania byli nauczyciele- wychowawcy grup wychowawczych.
W dniu 22 listopada 2011 w bibliotece szkolnej w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym odbyło się spotkanie autorskie z ks. Tadeuszem Goleckim pod hasłem "Las uczy nas".
Tadeusz Golecki, ksiądz, poeta, autor tekstów i tłumacz. Aktualnie mieszka i pracuje w Szwajcarii. Autor wielu tomików poetyckich i tłumaczeń z języka włoskiego i hiszpańskiego. Obecna książeczka jest drugim zbiorkiem wierszy dla dzieci po tomiku pt.: "Rozgadany świat", wydanym w 2006 r.
W dniu 21 listopada 2011 na oddziale III Kliniki Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego odbyło się spotkanie z policjantami pod hasłem "Bądź bezpieczny na drodze". Uczstniczyły w nim dzieci z grup przedszkolnych i uczniowie klas I-III.
W dniach 16-17.11.2011 Towarzystwo Przyjaciół Dzieci przy ZS nr 15 w Białymstoku przeprowadziło w ZS nr 15 IX konkurs interdyscyplinarny " My nie palimy, to nie dla nas". Uczniowie klas IV-VI SP, I-III gimnazjum oraz I-III LO wszystkich zespołów klasowych ZS nr15 w Białymstoku pisali test wielokrotnego wyboru dotyczący problemu palenia papierosów. Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży postaw prozdrowotnych. Do konkursu przystąpiło 73 uczniów.
W dniu 16 listopada 2011 w bibliotece szpitalnej odbyły się zajęcia otwarte dla nauczycieli przedszkola. Temat zajęć:"Moja siostra królewna - zajęcia czytelniczo-plastyczne." - w ramach planowanego spotkania: "Dzień postaci z bajek".
Osoby prowadzące E. Sorko, J. Czerech i I. Sokół-Selau.
W dniu 15.11.2011 w sali szkolnej w Klinice Onkologii i Hematologii UDSK oraz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym odbyły się kolejne warsztaty origami, które prowadziła p. Teresa Cetera - matematyk, doradca metodyczny z MODM w Białymstoku. Uczniowie-pacjenci z zaangażowaniem składali z papieru modułowe gwiazdki i kwiaty.
W dniu 15 listopada 2011 odbyły się w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. K.Dłuskiego odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci -technika origami. Prowadzący: A. Iwaniuk
Bóbr to nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej.Zawody VI edycji Konkursu Informatycznego Bóbr odbyły się w naszej szkole w dniach:
    08.11.2011 roku dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych
    09.11.2011 roku dla uczniów szkół gimnazjalnych.
    10.11.2011 roku dla uczniów szkół podstawowych.

W dniu 9.11.2011 roku na odbyła się imprezy ogólnoszkolne o nazwie "Patriotyczne śpiewanie" oraz "Drogi do niepodległości", związane z obchodami Rocznicy Odzyskania Niepodległości.
W dniu 9.11.2011 roku na Oddziale Chorób Płuc i Grużlicy dla Dzieci odbyło się spotkanie z pracownikiem Muzeum Rzeżby Alfonsa Karnego w Białymstoku z panem Cezarym Szymaniukiem pod hasłem ,, Droga do wolności". Spotkanie poświęcone było postaci Marszałka Józefa Piłsudskiego i jego roli w tworzeniu Legionów Polskich i odzyskaniu niepodległości w 1918 roku.
W czasie prezentacji młodzież wysłuchała opowieści o życiu i działalności Józefa Piłsudskiego zilustrowanej fotografiami i archiwalnymi nagraniami kronik filmowych.
Organizatorzy spotkania:Alina Ignatiuk, Anna Iwaniuk
Dnia 8 listopada uczniowie-pacjenci z Kliniki Onkologii i Hematologii mieli spotkanie z panią Martą Piszczatowską, pracownikiem z muzeum Alfonsa Karnego. Poznali historię powstania muzeum a także biografię rzeźbiarza, obejrzeli film przedstawiający wybrane prace artysty zgromadzone w muzeum, poznali szczegóły dotyczące ich powstawania. Na koniec spotkania otrzymali materiał rzeźbiarski-glinę i mogli ulepić rzeźbę z gliny. W radosnej, twórczej atmosferze powstały pomysłowe prace.
Dnia 26 października br. odbyło się spotkanie pod hasłem "Człowiek z pasją, czyli rzecz o Marii Skłodowskiej-Curie" w ramach obchodów Roku Marii Skłodowskiej-Curie. Uczestnicy poznali biografię, dokonania naukowe dwukrotnej polskiej noblistki a także:
- rysowali portret noblistki w oparciu o słowną charakterystykę postaci
- obejrzeli film biograficzny
- rozwiązali quiz
- poznali przyrządy z zaaranżowanego starego laboratorium, po którym oprowadzała nas Pani Jolanta Woźniczka ucharakteryzowana na postać Marii Skłodowskiej-Curie
Hitem spotkania była "wycieczka" do Zakładu Analizy Medycznej UDSK, gdzie uczniowie zobaczyli nowoczesne urządzenia laboratoryjne.
Organizatorem spotkania byli nauczyciele- wychowawcy grup wychowawczych.


Dnia 18 października uczniowie-pacjenci z Kliniki Onkologii gościli panią Justynę Hanula z Muzeum Historycznego w Białymstoku, która w kilku słowach opowiedziała o muzeum, zachęcając do zwiedzania i oglądania zgromadzonych w nim eksponatów.
Pani Justyna zapoznała uczestników z techniką Decoupage metodą woskowania, którzy następnie pod jej kierunkiem wykonali ozdobne pudełka i skrzyneczki. Zajęcia spodobały się uczestnikom i już i po spotkaniu tworzyli kolejne prace w technice decoupage.
14.10.2011- uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej
Dnia 17 10 2011r. na oddziale B/C Woj. Szpitala Zespolonego im. J. Śniadeckiego w Białymstoku odbyła się integracyjna zbiórka harcerska. Goście to harcerki z 51 Białostockiej Drużyny Harcerskiej wraz z drużynową Anią Milczarek. W harcerskim kręgu przedstawiono symbolikę krzyża harcerskiego i lilijki. Były rebusy, szyfry, pląsy, piosenki i dźwięk gitary. Na zakończenie wszyscy uśmiechnięci, nucąc "Szarą lilijkę", wrócili do swoich sal.
Organizatorzy: hm. Kurowska Iwona, hm. Woźniczka Jolanta
W dniu 13 pażdziernika 2011 roku na Oddziale Chorób Płuc i Grużlicy dla Dzieci w Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Kazimierza Dłuskiego w Białymstoku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej pod hasłem : Podziękowania za trud nauczania. Młodzież pod kierunkiem wychowawcy Pani Anny Iwaniuk przygotowała część artystyczną skierowaną do nauczycieli Zespołu Szkół nr 15 w Białymstoku. Uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki, po czym wręczyli nauczycielom laurki wykonane techniką origami.
11.10.2011 - odbyły się warsztaty origami, które gościnnie prowadziła Pani mgr Teresa Alicja Cetera - metodyk matematyki z Miejskiego Ośrodka Doradztwa Metodycznego w Białymstoku, której pasją jest origami.
Zostały one przeprowadzone wśród uczniów -pacjentów w Klinice Onkologii i Hematologii oraz wśród zgromadzonych uczniów-pacjentów z pozostałych klinik UDSK. Warsztaty spotkały się z zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Okazało się, że technika origami jest ciekawą formą twórczej aktywności dziecka chorego w szpitalu.
Warsztaty zostały zorganizowane przez zespół wychowawców.
06.10.2011 - w Klinice Onkologii gościliśmy Panią mgr Annę Malesińską z Muzeum Podlaskiego, która wprowadziła uczniów-pacjentów w temat portretu. Obejrzeliśmy zdjęcia obrazów portretowych ze zbiorów muzeum. Zapoznaliśmy się z rodzajami portretów tworzonych przez Witkacego a następnie zainspirowani jego twórczością wykonaliśmy sami portrety lub autoportrety pastelami.
26-27 września 2011r - Jubileusz 50 lat szkoły w szpitalu

06.09.2011 - odbyły się warsztaty Decupage zorganizowane przez zespół nauczycieli -wychowawców grup wychowawczych skierowane do dzieci i młodzieży leczącej się w szpitalu. Z historią oraz etapami zdobienia w technice decupage zapoznała nas mgr Jolanta Woźniczka. Warsztaty bardzo podobały się uczestnikom. Radość i twórczy zapał sprawiły, iż powstały niepowtarzalne prace.
02.09.2011 roku uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2011/2012. Szkolny Nauczycielski Teatr "Kroplówka" wprowadził uczniów w tematyką szkolną. Następnie wszyscy uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w kaplicy Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego.W uroczystościach uczestniczyli dzieci, rodzice i nauczyciele Zespołu Szkół nr 15.

Pierwszego września 2011 roku rozpoczęliśmy rok szkolny 2011/2012 na poszczególnych oddziałach.
. ***Wydarzenia***